ATPAKAĻ UZ ARHĪVU

Maisi kompostējamajiem gružiem ir pieprasīti

25.10.2017

"Vides pakalpojumu grupas" rudens akcija kompostējamo gružu savākšanai ir izpelnījusies liepājnieku atsaucību. Lai gan rudens lapkritis ir tikai sācies, pārdoti vairāk nekā 1000 īpašie maisi kompostējamajiem gružiem. 

Liela daļa liepājnieku kritušās lapas kompostē, taču daudziem tās ir ērtāk savākt un izvest kopā ar citiem gružiem. Jāuzsver, ka kritušās lapas nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Tāpēc šoruden uzsākta īpaša kompostējamo jeb tā saucamo zaļo atkritumu savākšanas akcija. Tās ietvaros "Vides pakalpojumu grupas" klientiem iespējams iegādāties speciālus maisus kompostējamā materiāla savākšanai, ko pēc īpaša grafika savāc uzņēmuma gružu vedējs. 

"Viena maisa cena ir 80 centi (ar PVN), un tajā ir iekļauta ar lapām un citiem kompostējamajiem gružiem piepildītā maisa aizvešana no klienta mājas. Akcijas laikā  klientu centrā iespējams iegādāties tik daudz maisu, cik nepieciešams rudens dārza darbiem, un pieteikt to izvešanu vairākkārt. Jāuzsver, ka "Vides pakalpojumu grupas" klientu centrā maisus var iegādāties tikai uzņēmuma klienti. Tiem liepājniekiem, kuri dzīvo otrpus Tirdzniecības kanāla, maisi lapām ir jāiegādājas pie sava pakalpojumu sniedzēja," uzsver pilnsabiedrības "Vides pakalpojumi Liepājai" izpilddirektore Ramona Pitena.

Maisā – tikai dabīgas izcelsmes atkritumus

Jāatgādina, ka kompostējamo gružu maisā drīkst ievietot dabīgas izcelsmes atkritumus, kas bioloģiski noārdās: nopļauto zāli un kritušās koku lapas, nelielus zarus, augļus un dārzeņu pārpalikumus. Šajos maisos nekādā gadījumā nedrīkst ievietot sadzīves gružus, bīstamos atkritumus, celtniecības atkritumus, kā arī izdedžus un jebkādus citus atkritumus, kas var bojāt maisu un neatbilst bioloģiski noārdāmo atkritumu sastāvam. Maisa ietilpība ir 100 l, gružu svars tajā nedrīkst pārsniegt 20 kg.

Maisu izvešanas biežums ir atkarīgs no pašu liepājnieku aktivitātes – jo vairāk maisus nopirks un pieteiks izvešanai, jo biežāk tos izvedīs. Šobrīd pieteikumu par maisu izvešanu vēl nav tik daudz, tāpēc “zaļais reiss” notiek katru otro sestdienu. Katrs klients tiek informēts par tuvāko kompostējamo gružu izvešanas reizi individuāli.

Kompostējamo gružu maisus ikviens "Vides pakalpojumu grupas" klients var iegādāties uzņēmuma klientu apkalpošanas centrā Liepāja, Cukura ielā 8/16, darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00. Otrdienās centrs strādā ilgāk – līdz pīkst. 19.00. Maisus var iegādāties arī Tukuma ielā 1a klientu pieņemšanas laikā, otrdienās no 16.00 līdz 18.00 un ceturtdienās no 11.00 līdz 14.00. Lai pieteiktu izvešanu, aicinām zvanīt uz uzņēmuma klientu apkalpošanas centru pa tālruni 63457777 vai rakstīt uz info@vpgrupa.lv, norādot klienta līguma numuru, maisu skaitu, atrašanās vietu, kā arī savu tālruņa numuru.