ATPAKAĻ UZ ARHĪVU

Vides pakalpojumu grupa sāk vākt kompostējamos gružus

11.09.2017

Rudens ir brīdis, kad Liepājas privātmāju iedzīvotājiem un dārzu īpašniekiem lielas  raizes sagādā kritušās lapas. Viens no problēmas risinājumiem ir lapu kompostēšana, tomēr daudz ērtāk tās ir savākt un izvest kopā ar citiem gružiem. Taču sadzīves atkritumos kritušās lapas mest nedrīkst. Gādājot par liepājnieku ērtībām, "Vides pakalpojumu grupa" šoruden ir uzsākusi īpašu kompostējamo jeb tā saucamo zaļo atkritumu savākšanas akciju. Tās ietvaros uzņēmuma klientu centrā iespējams iegādāties speciālus maisus kompostējamā materiāla savākšanai, ko pēc īpaša grafika savāks uzņēmuma gružu vedējs.

Viena maisa cena ir 80 centi (ar PVN), un tajā ir iekļauta ar lapām un citiem kompostējamiem gružiem piepildītā maisa aizvešana no klienta mājas. Akcijas laikā liepājnieki var iegādāties tik maisu, cik ir nepieciešams rudens dārza darbiem, un pieteikt to izvešanu vairākkārt.  Kompostējamo gružu maisā drīkst ievietot dabīgas izcelsmes atkritumus, kas bioloģiski noārdās: nopļauto zāli un kritušās koku lapas, nelielus zarus, augļus un dārzeņu pārpalikumus. Šajos maisos nekādā gadījumā nedrīkst ievietot sadzīves gružus, bīstamos atkritumus, celtniecības atkritumus, kā arī izdedžus un jebkāda cita veida atkritumus, kas var bojāt maisu un neatbilst bioloģiski nenoārdāmo atkritumu sastāvam. Maisa ietilpība ir 100 l, gružu svars tajā nedrīkst pārsniegt 20 kg.

"Izvešanas biežums ir atkarīgs no pašu liepājnieku aktivitātes – jo vairāk maisu tiks nopirkts, jo biežāk maisus izvedīs. Lai nodrošinātu lapu izvešanu lapkritī,  kad lapu ir visvairāk, "Vides pakalpojumu grupa" ir gatava savākt maisus katru dienu. Klientu sākumā informēsim par tuvāko izvešanas reizi, kad var izlikt maisus savākšanai. Vēlāk, kad akcija uzņems apgriezienus, informēsim par tuvāko un tad nākamo izvešanas reizi," skaidro pilnsabiedrības "Vides pakalpojumi Liepājai" izpilddirektore Ramona Pitena.

Kompostējamo gružu maisus ikviens Liepājas iedzīvotājs var iegādāties "Vides pakalpojumu grupas" klientu apkalpošanas centrā Liepājā, Cukura ielā 8/16, darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00. Otrdienās centrs strādā ilgāk – līdz plkst. 19.00. Maisus var iegādāties arī klientu pieņemšanas laikā Tukuma ielā 1, otrdienās no 16.00 līdz 18.00 un ceturtdienās no 11.00 līdz 14.00. Lai pieteiktu izvešanu, aicinām zvanīt uz uzņēmuma klientu apkalpošanas centru pa tālruni 63457777 vai rakstīt uz info@vpgrupa.lv, norādot klienta līguma numuru un maisu skaitu un atrašanās vietu, kā arī savu tālruņa numuru.