ATPAKAĻ UZ ARHĪVU

"Vides pakalpojumu grupa" jau gadu Liepājā

04.12.2017

1. decembrī aprit gads, kopš darbu Liepājas dienvidu daļā uzsāka "Vides pakalpojumu grupa" (VPG). Pateicoties sekmīgai sadarbībai ar pilsētas domi, lielajai liepājnieku atsaucībai, kā arī sakārtotajai gružu savākšanas un šķirošanas infrastruktūrai pilsētā, darbs šobrīd sokas raiti. Uzņēmums nodrošina atkritumu apsaimniekošanu arī Vaiņodes un Rucavas novadā.

"Uzsākot darbu Liepājā, mūsu uzņēmums bija pozitīvi pārsteigts par pilsētas domes ieinteresētību sadarboties, lai operatīvi risinātu ar atkritumu apsaimniekošanu saistītus jautājumus. Augsti vērtējama arī iedzīvotāju aktivitāte atkritumu šķirošanā un pretimnākšana. Pateicoties tai, gada laikā ir izdevies paveikt daudz, lai soli pa solim pilnveidotu atkritumu saimniecību un liepājniekiem būtu iespēja dzīvot tīrā un sakārtotā pilsētā. No savas puses pateicamies ikvienam, kas ir ar mums sadarbojies," uzsver pilnsabiedrības "Vides pakalpojumi Liepājai" izpilddirektore Ramona Pitena.

Viena no redzamākajām VPG aktivitātēm bija četru mēnešu garumā veiktais atkritumu šķirošanas eksperiments daudzdzīvokļu namā Dzērves ielā 25. Tā rezultāti ir apliecinājums liepājnieku vēlmei rīkoties videi draudzīgi. Turklāt ievērojams skaits daudzdzīvokļu namu jau ir lēmuši par labu atkritumu šķirošanai. Privātmāju īpašniekiem lieti noder uzņēmuma atkritumu šķirošanas maisi, kas atvieglo šo procesu. Tāpēc atkritumu šķirošana pakāpeniski vēršas plašumā privātmāju vidū, kur tas, protams, ir vienkāršāk izdarāms un arī sašķirotais materiāls ir kvalitatīvāks.

Domājot par iedzīvotāju ērtībām, atkritumu apsaimniekotājs šogad atvēris trīs jaunus šķiroto atkritumu laukumus – Liepājā (Kapsēdes ielā 3f), Rucavā un Vaiņodē. Tajos ikviens bez maksas var atbrīvoties no dažāda veida atkritumiem – papīra un kartona, plastmasas iepakojuma, sadzīves tehnikas un elektroierīcēm, stikla, metāla, autoriepām, motoreļļām, smēreļļām un eļļas filtriem, kā arī koksnes atkritumiem.

Gada laikā uzņēmuma klientu loks ir kļuvis ievērojami kuplāks. Rūpīgi izvērtējot gružu izvešanas grafikus, konstatēts, ka tos nepieciešams pilnveidot. Mērķis ir krietni samazināt gružu vedēju kustību pa vienu un to pašu ielu, saudzējot ielu segumu un pēc iespējas mazāk traucējot pilsētas mieru. Pakāpeniski pārkārtojot atkritumu izvešanas maršrutus, tiek samazināts gružu izvedēju ikdienā nobraukto kilometru skaits. Tas nozīmē, ka tādējādi saruks degvielas patēriņš un apkārtējā vidē nonāks mazāk kaitīgo izmešu. Daļai klientu pakāpeniski tiek mainīta gružu izvešanas diena, saglabājot līgumā esošo gružu izvešanas reižu skaitu. Katrs klients par iespējamajām izmaiņām tiek informēts individuāli. 
Domājot par klientu ērtībām, "Vides  pakalpojumu grupa" ir sekmīgi uzsākusi veco, savu laiku nokalpojušo metāla atkritumu konteineru nomaiņu pret jauniem plastmasas konteineriem. Uz šo brīdi ir nomainīti vairāki simti vienību, un process turpinās.

Jāatgādina, ka ar "Vides pakalpojumu grupas" zīmolu strādā pilnsabiedrība "Vides pakalpojumi Liepājai". Tā vadošais partneris ir Latvijā lielākais vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" – lielākais darba devējs atkritumu apsaimniekošanas nozarē. Liepājā uzņēmums nodarbina vairāk nekā 20 Liepājas reģiona iedzīvotāju.