ATPAKAĻ UZ ARHĪVU

Vides pakalpojumi Liepājai aicina iedzīvotājus nodot nevajadzīgo elektrotehniku un laimēt noderīgas balvas!

12.07.2022

Latvijas Zaļais punkts, uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” un PS “Vides pakalpojumi Liepājai” sadarbībā ar “Tet” un “Maxima Latvija” no šī gada maija visā Latvijā īsteno kampaņu “Elektrotehnikas šķirošanās tūre”. Kampaņas ietvaros Liepājas, Vaiņodes, Rucavas un Priekules iedzīvotājiem no 1. līdz 31. jūlijam ir iespēja piedalīties un bezmaksas nodot nolietoto un vairs nevajadzīgo elektrotehniku. Ikviens iedzīvotājs, kurš nodos kādu iekārtu, varēs piedalīties izlozē par vērtīgām balvām – jaunu telefonu, grīdas tīrīšanas robotu, TV vai veikalu Maxima dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

No 1. līdz 31. jūlijam aicinām bezmaksas nodot nolietoto elektrotehniku, kādā no šķirošanas laukumiem Liepājā (Kapsēdes ielā 3F), Rucavā (“Mehāniskās darbnīcas”) un Vaiņodē (Vienības ielā 6). Un arī, Priekules iedzīvotājiem uz kampaņas laiku tika speciāli izveidots nolietoto elektropreču pieņemšanas punkts Ķieģeļu ielā 3, kur iedzīvotāji var nodot elektrotehniku no 11. līdz 22. jūlijam, darba dienās no plkst. 8:00 – 17:00. 

Kampaņas laikā iedzīvotāji var nodot gan lielo sadzīves tehniku, piemēram, ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku - mikroviļņu krāsnis, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces. Turklāt kopā ar elektroniku var nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus.

Katrs dalībnieks, kurš šķirošanas laukumā nodos vismaz vienu iekārtu, varēs reģistrēties izlozei par sevis izvēlētu balvu – jaunu telefonu, grīdas tīrīšanas robotu, TV vai veikala Maxima dāvanu karti 100 eiro vērtībā.* Izloze, atbilstoši balvu kategorijām, notiks un rezultāti tiks paziņoti 18. augustā, tos publicējot Latvijas Zaļā punkta mājas lapā www.zalais.lv sadaļā “Aktuāli”, kā arī ar laimētājiem kampaņas rīkotāji sazināsies individuāli.

Informējam, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektrotehnikas iekārtas tiek klasificētas kā videi kaitīgie atkritumi, jo tās var saturēt videi un cilvēkam bīstamas vielas. Elektroiekārtas un baterijas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c. Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, var radīt toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai.

Informējam, ka, reģistrējoties izlozei elektrotehnikas nodošanas brīdī, visi iegūtie dati var tikt izmantoti tikai un vienīgi kampaņas izlozes vajadzībām.