ATPAKAĻ UZ ARHĪVU

"Vides pakalpojumu grupa" sāk vākt kompostējamos gružus

13.09.2018

Strauji tuvojas lapkritis – brīdis, kad Liepājas privātmāju iedzīvotājiem un dārzu īpašniekiem laiks atrotīt piedurknes un ķerties pie lapu grābšanas un savākšanas. Ko iesākt ar milzīgajām lapu kaudzēm, ja sadzīves atkritumos kritušās lapas mest nedrīkst?

Viens no problēmas risinājumiem ir lapu kompostēšana, tomēr daudz ērtāk tās ir savākt un izvest  kā citus gružus. Gādājot par liepājnieku ērtībām, "Vides pakalpojumu grupa" arī šoruden ir uzsākusi īpašu kompostējamo jeb tā saucamo zaļo atkritumu savākšanas akciju. Tās ietvaros uzņēmuma klientu centrā iespējams noslēgt līgumu un iegādāties speciālus maisus  bioloģiskajiem dārza atkritumiem, ko īpašā maršrutā savāks ar uzņēmuma automašīnu. 

"Lapu maisu izvešana notiks sestdienās, bet tikai pēc iepriekšēja pieteikuma. Pasūtītājam jāpiesaka maisu izvešana ne vēlāk kā līdz iepriekšējās dienas pulksten 14.30.Viena maisa cena ir 93 centi (ar PVN), un tajā ir iekļauta ar lapām un citiem kompostējamiem gružiem piepildītā maisa aizvešana no klienta mājas. Akcijas laikā liepājnieki var iegādāties tik maisu, cik nepieciešams rudens dārza darbiem, un pieteikt to izvešanu vairākkārt," skaidro pilnsabiedrības "Vides pakalpojumi Liepājai" izpilddirektore Ramona Pitena.

Ko drīkst mest kompostējamo gružu maisā?

Kompostējamo gružu maisā drīkst ievietot dabīgas izcelsmes atkritumus, kas bioloģiski noārdās: nopļauto zāli un kritušās koku lapas, nelielus zarus, augļu un dārzeņu pārpalikumus. Šajos maisos nekādā gadījumā nedrīkst ievietot sadzīves gružus, bīstamos atkritumus, celtniecības atkritumus, kā arī izdedžus un jebkāda cita veida atkritumus, kas var bojāt maisu un neatbilst bioloģiski noārdāmo atkritumu sastāvam. Maisa ietilpība ir 100 l, gružu svars tajā nedrīkst pārsniegt 20 kg.

Kompostējamo gružu maisus ikviens Liepājas iedzīvotājs var iegādāties:

Lai pieteiktu izvešanu, aicinām zvanīt uz uzņēmuma klientu apkalpošanas centru pa tālruni 63457777 vai rakstīt uz info@vpgrupa.lv, norādot klienta līguma numuru un maisu skaitu un atrašanās vietu, kā arī savu tālruņa numuru.

Tāpat kompostējamos atkritumus “Vides pakalpojumu grupas” klienti bez maksas var nogādāt “Eko Kurzeme” šķirošanas laukumā Ezermalas ielā 11, kā arī Liepājas RAS poligonā “Ķīvītes".