ATPAKAĻ UZ ARHĪVU

No 1. janvāra mainīsies sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs

01.12.2017

"Vides pakalpojumu grupa" informē, ka no 2018. gada 1. janvāra Liepājā, Rucavas novadā un Vaiņodes novadā mainīsies sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs. Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs Liepājā (teritorijā no pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam), Vaiņodē un Rucavā būs 15,15 € / mᶟ (t.sk. PVN 21%). Līdz 1.janvārim maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ir 14.39 EUR

Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifa pieaugums ir saistīts ar būtiskām izmaiņām dabas resursu nodokļa (DRN) likmē, kas 2018. gadā no 25,00 € paaugstinās uz 35,00 € par vienu sadzīves atkritumu tonnas noglabāšanu. Saskaņā ar DRN likumu, DRN likmes pieaugums paredzēts katru gadu līdz pat 2020. gadam, kad tas sasniegs 50,00 € /t.

DRN pieauguma mērķis ir veicināt dabas resursu saudzīgu, pārdomātu un ekonomiski efektīvu izmantošanu, ierobežot vides piesārņošanu, atbalstīt tautsaimniecības ilgtspējīgu attīstību, kā arī finansiāli nodrošināt vides aizsardzības pasākumus.
Ja Jums rodas jautājumi saistībā ar mūsu sniegtā pakalpojuma maksas izmaiņām, vai Jūs vēlaties saņemt mūsu ieteikumus un piedāvājumu kompleksai un efektīvai atkritumu apsaimniekošanai, aicinām sazināties ar "Vides pakalpojumu grupu", zvanot pa tālruni 6 345 7777 vai sūtot e-pastu: info@vpgrupa.lv .

Atgādinām, ka atbilstoši Atkritumu apsaimniekošanas likumam, maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu veido 3 komponentes – sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu noglabāšanu atkritumu poligonā, dabas resursu nodoklis par atkritumu noglabāšanu un maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, uzglabāšanu un citas atkritumu apsaimniekotāja izmaksas. Pieaugot kādai no pakalpojuma cenu veidojošajām komponentēm, mainās kopējā pakalpojuma maksa.