ATPAKAĻ UZ ARHĪVU

Kompostējamo atkritumu izvešana – arī vasarā

16.07.2019

Pēc Liepājas iedzīvotāju pieprasījuma, kompostējamo atkritumu maisu savākšanas akcija jeb Zaļie reisi šogad norisinās arī vasarā. Akcijas ietvaros "Vides pakalpojumu grupas" klientiem ir pieejami īpaši maisi kompostējamā materiāla savākšanai, ko pēc noteikta grafika savāc uzņēmuma gružu vedējs.

Atlikušajos vasaras mēnešos "Vides pakalpojumu grupa" nodrošinās divus Zaļos reisus – 30. jūlijā un 30. augustā. Lai ar zaļajiem atkritumiem piepildītos maisus iekļautu Zaļā reisa maršrutā, izvešana savlaicīgi jāpiesaka Klientu centrā, norādot adresi un izvedamo maisu skaitu. Izvešanas dienā maisi jānovieto pie sava sadzīves atkritumu konteinera.

Ko drīkst mest maisos?

Jāatgādina, ka kompostējamo atkritumu maisā drīkst ievietot dabīgas izcelsmes atkritumus, kas bioloģiski noārdās: nopļauto zāli un kritušās koku lapas, nelielus zarus, augļus un dārzeņu pārpalikumus. Šajos maisos nekādā gadījumā nedrīkst ievietot sadzīves gružus, bīstamos atkritumus, celtniecības atkritumus, kā arī izdedžus un jebkādus citus atkritumus, kas var bojāt maisu un neatbilst bioloģiski noārdāmo atkritumu sastāvam. Maisa ietilpība ir 100 l, gružu svars tajā nedrīkst pārsniegt 20 kg.

"Viena maisa cena ir 1,21 EUR (ar PVN), un tajā ir iekļauta ar lapām un citiem kompostējamajiem atkritumiem piepildītā maisa aizvešana no klienta mājas. Akcijas laikā Klientu centrā iespējams iegādāties tik daudz maisu, cik nepieciešams dārza darbiem, un pieteikt to izvešanu vairākkārt. Jāuzsver, ka "Vides pakalpojumu grupas" Klientu centrā maisus var iegādāties tikai uzņēmuma klienti. Tiem liepājniekiem, kuri dzīvo otrpus Tirdzniecības kanāla, maisi lapām ir jāiegādājas pie sava pakalpojumu sniedzēja," uzsver pilnsabiedrības "Vides pakalpojumi Liepājai" izpilddirektore Ramona Pitena.

Kur iegādāties?

Kompostējamo atkritumu maisus ikviens "Vides pakalpojumu grupas" klients var iegādāties uzņēmuma Klientu centrā Liepāja, Cukura ielā 8/16, darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00. Otrdienās centrs strādā ilgāk – līdz plkst. 18.00. Maisus var iegādāties arī Tukuma ielā 1a klientu pieņemšanas laikā – otrdienās no 16.00 līdz 18.00.

Lai pieteiktu izvešanu, aicinām zvanīt uz uzņēmuma Klientu centru pa tālruni 63457777 vai rakstīt uz info@vpgrupa.lv, norādot klienta līguma numuru, maisu skaitu, atrašanās vietu, kā arī savu tālruņa numuru.