ATPAKAĻ UZ ARHĪVU

Darbu sācis šķiroto gružu savākšanas laukums Vaiņodē

21.09.2017

Vaiņodē sācis darbu "Vides pakalpojumu grupas" šķiroto gružu laukums, kurā var bez maksas atbrīvoties no dažāda veida atkritumiem. Laukums atrodas Vaiņodes novada Komunālās nodaļas teritorijā, Vienības ielā 6. Pirms izmest atkritumus kādā no konteineriem, lūdzam uzmanīgi iepazīties ar informāciju, kas izvietota uz konteinera: uz tā ir norāde, kādam materiālam kurš konteiners ir paredzēts.

Konteinerā papīram drīkst mest sausu papīru – avīzes, žurnālus, biroja papīru, grāmatas, iepakojuma papīru, kartonu un saplacinātas kartona kastes. 

Plastmasas atkritumiem paredzētajā konteinerā var likt tīru un sausu plastmasas iepakojumu – PET pudeles, plastmasas pudeles, kannas, kārbas un maisiņus. Dzērienu pudeles ir jāsaplacina. Nedrīkst mest netīru, ar pārtikas atliekām piesārņotu taru, sadzīves preces, rotaļlietas, vienreizējās lietošanas traukus, kā arī iepakojuma putuplastu.

Laukumā var nodot savu laiku nokalpojušo sadzīves tehniku – ledusskapjus, televizorus, datorus un to monitorus, veļas mašīnas un citu vairs nederīgu elektrotehniku neizjauktā veidā. Laukumā iespējams atbrīvoties no nolietotajām baterijām, akumulatoriem un spuldzēm –- dažāda veida gāzizlādes un ekonomiskajām spuldzēm.

Stiklam šķirošanas laukumā ir divi dažādi konteineri – viens tikai tīrām stikla burkām un pudelēm, bet otrs logu stiklam, spoguļiem un stikla traukiem.

Konteinerā metālam izmetamas saplacinātas dzērienu skārdenes un tīras konservu kārbas.
Lielgabarīta konteinerā koksnei var atbrīvoties no vecām koka mēbelēm un citiem koksnes atkritumiem.

Šķiroto atkritumu laukumā no privātpersonām pieņem arī nolietotas autoriepas (līdz 4 riepām no cilvēka), motoreļļas un smēreļļas, kā arī eļļas filtrus. Laukumā nav iespējams nodot būvgružus, medicīnas preces un medikamentus, un citus videi bīstamus vai kaitīgus atkritumus.

Dalīto atkritumu šķirošanas laukuma darba laiks Vaiņodē 
Pirmdien: brīvs
Otrdien: 15.00 – 19.00
Trešdien: 10.00 – 14.00
Ceturtdien: 10.00 – 14.00
Piektdien: 12.00 – 16.00
Sestdien: 10.00 – 14.00
Svētdien: brīvs