ATPAKAĻ UZ ARHĪVU

1. decembrī stāsies spēkā jaunie atkritumu izvešanas grafiki

30.11.2016

Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģionā strādājošie atkritumu apsaimniekotāji, SIA Eko Kurzeme un PS Vides pakalpojumu grupa, izsūtījuši klientiem jaunos atkritumu izvešanas grafikus, kas stāsies spēkā no ceturtdienas, 1.decembra.

Klienti, kuri jaunos grafikus nav saņēmuši, aicināti sazināties ar savu pakalpojumu sniedzēju pa tālruni 63407315 (Eko Kurzeme) vai 63457777 (Vides pakalpojumu grupa). No pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam pakalpojumus turpmāk sniegs Vides pakalpojumu grupa, savukārt no Tirdzniecības kanāla līdz pilsētas ziemeļu robežai šo funkciju veiks Eko Kurzeme.

“Jaunie atkritumu apsaimniekošanas līgumi stāsies spēkā jau ceturtdien, 1. decembrī, līdz ar to laika ir atlicis pavisam maz. Lielākā daļa iedzīvotāju jaunos līgumus noslēguši jau laikus, taču pēdējās dienās vērojams aktivitātes pieaugums – divu nedēļu laikā līgumus noslēgušo klientu īpatsvars pieaudzis no aptuveni 65% līdz 85%, un arvien turpina palielināties,” stāsta SIA Liepājas RAS valdes loceklis Normunds Niedols. “Iedzīvotājiem jārēķinās, ka pakalpojumu sniedzēji atkritumu izvešanas grafikus decembrī būs spiesti vēlreiz pārplānot, iekļaujot to klientu adreses, kuri līgumus nav noslēguši laikus, tomēr tās būs salīdzinoši nelielas neērtības sākuma posmā.”

Pēc grafiku saņemšanas daudzi klienti izmanto iespēju veikt izmaiņas un mainīt atkritumu izvešanas biežumu, nedaudz vēlāk nodrošināt pirmo izvešanu. Pēc klientu pieprasījuma tiek veiktas izmaiņas, un izsūtīti labotie grafiki.

Vides pakalpojumu grupa no 1. līdz 9. decembrim pagarinās klientu apkalpošanas tālruņa 63457777 darba laiku līdz plkst.18, un klientu telefoniska apkalpošana tiks nodrošināta arī sestdienās, 3. un 10. decembrī, no plkst.9 līdz 14.

Eko Kurzeme klienti, kuriem nav savas e-pasta adreses, grafikus saņems pa pastu un, ņemot vērā laikietilpīgo pasta sūtījumu saņemšanu, līdz pirmajai atkritumu izvešanai tiks informēti arī telefoniski.

Liepajas RAS atgādina, ka pēc 1. decembra personām, kuras līgumu nebūs noslēgušas, atkritumu izvešana netiks veikta, jo nebūs tiesiska pamata šādu pakalpojumu sniegt.

Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju vārdā jauno līgumu slēgšana jāveic namu apsaimniekotājam vai biedrību pārstāvim, savukārt privātmāju īpašniekiem līgums ar jaunajiem atkritumu apsaimniekotājiem jāslēdz individuāli.

Iedzīvotāju ērtībām, atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi savā starpā vienojušies par atkritumu konteineru pārņemšanu. Ja iepriekš klientam atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošināja cits uzņēmums, esošie atkritumu konteineri var tikt izmantoti arī turpmāk, ja vien nav bojāti un ir ērti lietojami.

 

Uzziņai:

2016. gada 7. septembrī tika parakstīti jauni līgumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Liepājā. Saskaņā ar tiem turpmāk Liepājā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus atkarībā no cilvēka dzīvesvietas sniegs divi atkritumu apsaimniekotāji. No pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam tā būs PS Vides pakalpojumu grupa, savukārt no Tirdzniecības kanāla līdz pilsētas ziemeļu robežai šo funkciju veiks pilnsabiedrība SIA Eko Kurzeme un SIA Eco Baltia vide.

Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem iedzīvotājiem atkritumu apsaimniekošana kļūs nedaudz lētāka. Maksa par atkritumu apsaimniekošanu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), zonā no pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam būs 14,39 eiro par vienu kubikmetru, savukārt no Tirdzniecības kanāla līdz ziemeļu robežai - 14,40 eiro par vienu kubikmetru. Līdz šim Liepājā atkritumu apsaimniekošanas cena bija 14,85 eiro, ieskaitot PVN, par vienu kubikmetru.